ORTA AVRUPA’NIN BAŞKENTLERİ TURU

7 GECE 8 GÜN

TÜRK HAVAYOLLARI İLE

Budapeşte 2 Gece, Viyana 2 Gece, Prag 3 Gece

EKSTRA TURLARDA AVANTAJLI PAKET SEÇENEĞİ 500 € YERİNE 350 €

 *** BRATİSLAVA TURU HEDİYE ***

 

1. Gün: İstanbul - Budapeşte

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Tatilinburada.com kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyoruz. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Budapeşte’ye varışımızla beraber şehir turumuz başlıyor. Yapılacak olan şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transferlerimiz gerçekleşiyor. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri turuna katılabilirler (1 içecek dahil 30 EURO). Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme Budapeşte’de ki otelimizde.


2. Gün: Budapeşte

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zamanımız oluyor. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği Estergon, Visegrad, Szentendre öğle yemekli turuna katılabilirler (60EURO). Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası’nı geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad kasabasin’da Rönesans atmosferini yansıtan bir mekanda öğle yemeğini alıyoruz. Yemek sonrası Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz. Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz.  Akşam dileyen misafirlerimiz rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılabilirler (45 EURO). Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. Geceleme Budapeşte otelimizde. 


3. Gün: Budapeşte - Viyana

Sabah kahvaltısının ardından Viyana yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuz sırasında Tatilinburada.com misafirlerine özel ÜCRETSİZ Bratislava turunu gerçekleştiriyoruz. Bratislava şehir turumuzdan sonra yolumuza devam edip Viyana’ya varıyoruz. Varışımızı takiben Viyana şehir turumuz başlıyor. Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlamento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zamanımız oluyor. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği yemekli ve sınırlı içecekli Grinzing Meyhaneleri turuna katılabilirler (50 EURO). Geceleme Viyana otelimizde.


4. Gün: Viyana

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği Wienerwald Turuna katılabilirler 50 EURO). Nazi Almanyası’nın 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotte’de tekne turu yapıyoruz, Viyana’nın muhteşem ormanlarında geçilecek bir sonraki durağımız, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden olacak. Schönbrunn Sarayın Bahçesini geziyor ve Viyana şehir merkezine dönüyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği Klasik müziğin başkenti Viyana’da Klasik Müzik konserlerine katılabilirler (50 EURO). Geceleme Viyana otelimizde.


5. Gün: Viyana - Prag

Sabah kahvaltımızın ardından Prag’a doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin yol üzerinde EKSTRA olarak düzenleyeceği bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov Turuna katılabilirler (30 EURO). Çek Cumhuriyeti’nin değerli mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Komünizmin en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız. Kısa bir molanın ardından Prag’a hareket ediyoruz. Varışımızla beraber Prag şehir turumuza başlıyoruz. Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği açık büfe akşam yemekli Vltava Nehri tekne turuna katılabilirler (45 EURO). Geceleme Prag otelimizde. 


6. Gün: Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği Karlovy Vary Kültür ve Alışveriş (öğle yemekli + 1 içecekli) turuna katılabilirler (45 EURO). 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın, Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası yerel bir restoran da öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Serbest zaman sonrası rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği Ortaçağ Gecesi turuna katılabilirler (50 EURO). Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme Prag otelimizde.


7. Gün: Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği Terezin, Dresden (Almanya) turuna katılabilirler (45 EURO). Prag’tan yaklaşık 50 dakikalık mesafede bulunan Terezin, Çekya’nın en büyük nazi kampıdır. 1780 yılında kale olarak inşa edilmiştir. 2. Dünya Savaşı’nda Almanların Çekya’ ya girişiyle birlikte bu kale toplama kampına ve tüm Terezin şehri de Getto’ya dönüştürülmüş. Buradaki Museviler çalışma kampı adı altında tutulmuştur. Terezin’den sonra Dresden’e devam edeceğiz. Prag’a 160 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, II. Dünya Savaşı sonrası küllerinden doğan ve barok mimarisi ile inşa edilmiş muhteşem şehir merkezini ziyaret ederek şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO’NUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme Prag otelimizde.


8. Gün: Prag - İstanbul

Gezinin son günü otelde alacağımız kahvaltıdan sonra rehberimizin belirleyeceği saate göre havaalanına transferlerimiz gerçekleşiyor ve İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Varış ve turumuzun sonu bir sonraki tatilinburada.com organizasyonunda görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz...

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları İle Budapeşte gidiş – Prag dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • 3 ve 4 Yıldızlı otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Tatilinburada.com misafirlerine özel ÜCRETSİZ BRATİSLAVA TURU

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti 
 • Seyahat sağlık sigortası 
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • Ekstra olarak belirtilen turlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  16 Temmuz
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  16.07.20213* Ve 4* Oteller339,00 €469,00 € 339,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 10 Yaş 319,00 €
  -Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  Tuna Nehri Turu (30 Euro) & Estergon, Visegrad, Szentendre öğle yemekli Turu (60 Euro) & Çigan Gecesi (Yemekli, İçkili, Müzikli) Turu (45 Euro) & Grinzing Meyhaneleri Turu (50 Euro) & Wienerwald Turu (50 Euro) & Klasik Müzik konserleri (50 Euro) & Cesky Kurumlov Turu (30 Euro) & Vlatava Nehrinde Tekne Turu (açık büfe yemekli) (45 Euro) & Karlovy Vary Kültür ve Alışveriş (öğle yemekli + 1 içecekli) (45 Euro) & Ortaçağ Gecesi Turu (50 Euro) & Terezin, Dresden (Almanya) Turu (45 Euro)

   

  EXTRA TURLARIN TOPLAM TUTARI: 500EURO

  *** REZERVASYON ESNASINDA BÜTÜN EKSTRALARIN ALINMASI DURUMUNDA FİYAT 500 EURO YERİNE 350 EURO OLACAKTIR...

  Fiyatlar; Havayollarının 02.01.2020 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
  Uluslararası IATA ve HAVAYOLU kuralları gereği gidiş dönüş olarak alınan uçak biletlerinin; gidişinin kullanılamaması durumunda DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ kullanılamaz. Yeni bilet alınması zorunludur.
  Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, TATİLİNBURADA.COM ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
  Geziye, TATİLİNBURADA.COM rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
  Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden TATİLİNBURADA.COM sorumlu değildir.
  TATİLİNUBURADA.COM, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
  Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
  TATİLİNBURADA.COM, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
  Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
  Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
  Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
  Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden TATİLİNBURADA.COM ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde TATİLİNBURADA.COM herhangi bir sorumluluk taşımaz.
  Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, TATİLİNBURADA.COM geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
  Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

   

  2.İptal Şartları

  30 gün kalana kadar vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının % 25'i kesilip geri kalanı iade edilir.
  30 - 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50'si kesilip geri kalanı iade edilir.
  Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100'ünü Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
  Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.
  İç hat uçak biletlerinin ödeme dönemleri yerel havayollarının belirlediği tarihler hükmünde olması sebebi ile, tur iptali durumunda iade edilecek olan tutardan iptal koşullarında belirlenen gün sınırlarından bağımsız şekilde iç hatlara yolcu için yapılan ödemeler iade edilmemektedir.
  Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir.

  3.Vize Bilgileri