OTOBÜSLÜ BÜYÜK ORTA AVRUPA TURU

8 GECE 9 GÜN

EKSTRA TURLARDA AVANTAJLI PAKET SEÇENEĞİ 425 € YERİNE 335 €

*** BRATİSLAVA TURU HEDİYE ***

1. Gün: İstanbul

Değerli misafirlerimiz Turumuza Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı) saat 21:00'da, saat 22:00 Harbiye Askeri Müze Karşısı, 23:00 Merter Metro İstasyonu Yanı (İspark Otoparkı), 00:30 Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi önünden hareketle başlayacaktır. (Buluşma ve kalkış saatlerimiz değişiklik gösterebilir. Kalkış noktalarında hareket saatinden en az yarım saat önce hazır olunması gerekir) Edirne’de vereceğimiz mola sonrasında Kapıkule sınır kapısından pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Bulgaristan’a geçiyoruz. Geceleme araç içerisinde olacaktır.


2. Gün: Belgrad

Belgrad’a varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında Yeni Belgrad, Usce Alışveriş merkezi, Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve meclis binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, saat kapı ve müzesi, İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi; Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III. Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten sonra turumuzu bitiriyoruz. Ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.


3. Gün: Belgrad - Budapeşte

Sabah kahvaltımızın ardından Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Budapeşte’ye varışımızla beraber, yapılacak olan şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transferlerimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından EKSTRA olarak düzenlenecek Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri Turuna katılabilirler (30 EURO). Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme Budapeşte’de ki otelimizde.


4. Gün: Budapeşte

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zamanımız oluyor. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından EKSTRA organize edilecek Estergon, Visegrad, Szentendre öğle yemekli gezisine katılabilirler (60 EURO). Bu turda önce Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir Ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesi Panoramik olarak görülecektir. Ögle yemeğini Rönesans atmosferinde alıyoruz. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zamanın ardından otele dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği Çigan Gecesi (Yemekli, İçkili, Müzikli) turumuza katılabilirler (45 EURO). Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. Geceleme Budapeşte otelimizde. 


5. Gün: Budapeşte - Prag

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Prag yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuz sırasında Tatilinburada.com misafirlerine özel ÜCRETSİZ Bratislava turunu gerçekleştiriyoruz. Bratislava şehir turumuzdan sonra yolumuza devam edip Prag’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımız sonrası Prag şehir turumuz başlıyor. Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan St. Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman veriyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği Vlatava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turuna katılabilirler (45 EURO). Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Geceleme Prag otelimizde.


6. Gün: Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği Karlovy Vary, Dresden (öğle yemekli + 1 içecekli) turuna katılabilirler (45 EURO). 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın, Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası yerel bir restoran da öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz.  Karlovy Vary ardından Dresden’e devam edeceğiz. Prag’a 160 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, II. Dünya Savaşı sonrası küllerinden doğan ve barok mimarisi ile inşa edilmiş muhteşem şehir merkezini ziyaret ederek şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO’NUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Serbest zaman sonrası rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği Ortaçağ Gecesi turuna katılabilirler (55 EURO). Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme Prag otelimizde.

 


7. Gün: Prag - Viyana

Sabah kahvaltımızın ardından Viyana’ya doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov Turuna katılabilirler (30 EURO). Vltava nehrinin kıvrımları içersin de bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi Ortacağ’a geri götürecek. Turumuz sonrası Viyana yolculuğumuza devam ediyoruz. Viyana’ya varışımızı takiben panoramik şehir turumuzda Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transferlerimiz gerçekleşiyor. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği yemekli ve sınırlı içecekli Grinzing Meyhaneleri turuna katılabilirler (50 EURO). Tur bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Viyana otelimizde.


8. Gün: Viyana - Belgrad

Sabah kahvaltımızın ardından Belgrad’a hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği Novi Sad turuna katılabilirler (25 EURO). Bu turumuzda önce Petrovaradin Kalesi'nde Belgrad Kapısı, Saatkule, yukarı şehir, Uzun Kışla, Leopold Kapısı'nı göreceğiz. Ardından Novi Sad’a varıyoruz. Voyvodina, Sırbistan'ın kuzeyindeki multi etnik bir eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad’tır. Varışımıza takiben turumuza başlıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında Özgürlük Meydanı, Halk Tiyatrosu, Tuna sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panaromik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Belgrad’a devam ediyoruz. Varışımıza istinaden konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberinizin EKSTRA olarak düzenleyeceği Yemekli Sırp Gecesi Turuna katılabilirler (40 EURO). Geceleme Belgrad’daki otelimizde. 


9. Gün: Belgrad - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası İstanbul’a hareket ediyoruz. Kapıkule sınır kapımıza ve Edirne'ye ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizden sonra Türkiye’ye giriş yapıp gece saatlerinde İstanbul'a varıyoruz turumuzun ve hizmetlerinin sonu. Bir sonraki tatilinburada.com organizasyonunda görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz...

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüsler ile ulaşım
 • Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • 3 ve 4 Yıldızlı otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Araç içi limitli su ikramı
 • Tatilinburada.com misafirlerine özel ÜCRETSİZ BRATİSLAVA TURU

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti 
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • Ekstra olarak belirtilen turlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  20 Ağustos • 17 Eylül • 15 Ekim • 05 Kasım
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  20.08.20213* Ve 4* Oteller289,00 €429,00 € 289,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 10 Yaş 269,00 €
  -Taksitler »
  17.09.20213* Ve 4* Oteller289,00 €429,00 € 289,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 10 Yaş 269,00 €
  -Taksitler »
  15.10.20213* Ve 4* Oteller289,00 €429,00 € 289,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 10 Yaş 269,00 €
  -Taksitler »
  05.11.20213* Ve 4* Oteller289,00 €429,00 € 289,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 10 Yaş 269,00 €
  -Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  Tuna Nehri Turu (30 Euro) & Estergon, Visegrad, Szentendre öğle yemekli Turu (60 Euro) & Çigan Gecesi (Yemekli, İçkili, Müzikli) Turu (45 Euro) & Vlatava Nehrinde Tekne Turu (açık büfe yemekli) (45 Euro) & Karlovy Vary, Dresden (öğle yemekli + 1 içecekli) Turu (45 Euro) & Ortaçağ Gecesi Turu (55 Euro) & Cesky Kurumlov Turu (30 Euro) & Grinzing Meyhaneleri Turu (50 Euro) & Novi Sad Turu (25 Euro) & Yemekli Sırp Gecesi Turu (40 Euro)

  EXTRA TURLARIN TOPLAM TUTARI: 425 EURO

  *** REZERVASYON ESNASINDA BÜTÜN EKSTRALARIN ALINMASI DURUMUNDA FİYAT 425 EURO YERİNE 335 EURO OLACAKTIR...

  Fiyatlar; Havayollarının 02.01.2020 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
  Uluslararası IATA ve HAVAYOLU kuralları gereği gidiş dönüş olarak alınan uçak biletlerinin; gidişinin kullanılamaması durumunda DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ kullanılamaz. Yeni bilet alınması zorunludur.
  Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, TATİLİNBURADA.COM ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
  Geziye, TATİLİNBURADA.COM rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
  Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden TATİLİNBURADA.COM sorumlu değildir.
  TATİLİNUBURADA.COM, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
  Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
  TATİLİNBURADA.COM, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
  Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
  Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
  Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
  Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden TATİLİNBURADA.COM ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde TATİLİNBURADA.COM herhangi bir sorumluluk taşımaz.
  Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, TATİLİNBURADA.COM geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
  Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

  2.İptal Şartları

  30 gün kalana kadar vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının % 25'i kesilip geri kalanı iade edilir.
  30 - 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50'si kesilip geri kalanı iade edilir.
  Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100'ünü Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
  Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.
  İç hat uçak biletlerinin ödeme dönemleri yerel havayollarının belirlediği tarihler hükmünde olması sebebi ile, tur iptali durumunda iade edilecek olan tutardan iptal koşullarında belirlenen gün sınırlarından bağımsız şekilde iç hatlara yolcu için yapılan ödemeler iade edilmemektedir.
  Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir.

  3.Vize Bilgileri