BUTİK BALKAN ÜÇLEMESİ TURU

3 GECE 4 GÜN

VİP ARAÇLAR İLE GİDİŞ – DÖNÜŞ

ŞEHİR MERKEZİNE YAKIN OTELLERDE KONAKLAMA

EKSTRA TURLARDA AVANTAJLI PAKET SEÇENEĞİ 70 € YERİNE 50 €

1. Gün: İstanbul - Selanik - Ohri

Turumuza Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı) saat 21:30'da, saat 22:30 Harbiye Askeri Müze Karşısı, 23:30 Merter Metro İstasyonu Yanı (İspark Otoparkı), 00:00 Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi önünden hareketle başlayacaktır. (Buluşma ve kalkış saatlerimiz değişiklik gösterebilir. Kalkış noktalarında hareket saatinden en az yarım saat önce hazır olunması gerekir) Geceleme araç içerisinde olacaktır.


2. Gün: Selanik - Ohri

Pasaport ve gümrük işlemlerinin kontrolü sonrasında Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç (Alexandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Xanthi) üzerinden Selanik’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserlerini, Atatürk'ün evini ve Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi’ni görüyoruz. Şehir turumuzun bitimi ile Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) gidiyoruz. Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Serbest zamanın ardından Manastır sonrasındaki ilk durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evi otobüsten geçerken görüyoruz. Turumuzun sonunda UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi’ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohri Gölü kıyısındaki Ohrid şehrini ziyaret ediyoruz. Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anitı Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hristiyanlığının en görkemli mabetlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun bitiminde otelimize transferlerimiz gerçekleşiyor. Geceleme Ohri’deki otelimizde.


3. Gün: Ohri - Üsküp

Kahvaltının ardındın özel aracımız ile Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’e hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz güzergahımızın üzerinde rehberimiz tarafından EKSTRA olarak düzenlenecek St. Naum turuna katılabilirler (25 EURO). Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret edeceğiz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Bu turumuzun bitiminde ise dileyen misafirlerimiz Matka Kanyonu Turuna katılabilirler (10 EURO). Matka Kanyonu eşsiz güzellikleri, doğal yapısı ve havası ile gelen bütün turistleri kendine hayran bırakan cazibe merkezidir. Matka turumuzdan sonra Üsküp yolculuğumuz devam edecektir. Üsküp’e varışımızın ardından turumuza panoramik olarak Üsküp Kalesiyle başlıyoruz. Devamında tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, ve devamında 16.yy’dan kalma 2. Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile turumuz devam ediyor. Hemen akabinde Üsküp Meydanı, Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından EKSTRA olarak düzenlenecek Üsküp'teki Makedon Gecesi Turuna katılabilir (35 EURO). Gezi sonrası geceleme Üsküp’te ki otelimizde.


4. Gün: Üsküp - Sofya - Plovdiv - İstanbul

Kahvaltının ardındın otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Bulgaristan’ın tarihi başkenti Sofya’ya hareket ediyoruz. Doğu Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri olarak hem kültürel hem de ticari anlamda büyük bir potansiyel barındıran Sofya’ya varışımızın ardından yapacağımız şehir turunda 2500 yıllık bu güzel şehir, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kalmıştır. Bu süre içerisinde pek çok eserin kazandırıldığı kent, tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğe de sahip çıkıyor. St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte dönüş yolculuğumuz için hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri ardından Türkiye sınırına geçiyoruz. İstanbul’a varışımızla birlikte gezimiz sona eriyor. Bir sonraki tatilinburada.com organizasyonunda görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz..

(OTOBÜSLÜ TURLARDA İSTANBUL’A VARIŞ SAATİ SINIR YOĞUNLUĞU VE GÜMRÜK GEÇİŞLERİNE GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR)


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Vip araçlar ile gidiş dönüş hizmeti
 • 4 Yıldızlı (ŞEHİR MERKEZİNE MAX. 5 KM MESAFEDE) otelde konaklama
 • Otelde alınan kahvaltılar
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Panoramik şehir turları
 • Güzergah üzerindeki bütün otoban ve check-point ücretleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • Konaklama vergileri ve gümrük vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • Ekstra olarak belirtilen turlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Beylikdüz`ü Tüyap Fuar Merkezi Önü (00:00)
 • Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (21:30)
 • Harbiye Askeri Müze Karşısı (22:30)
 • Merter Metro İstasyonu Yanı (23:30)
Tur Hareket Tarihleri:
12, 26 Ağustos • 02, 16 Eylül • 07, 21 Ekim • 04 Kasım
Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
12.08.20214* Oteller139,00 €219,00 € 139,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 10 Yaş 119,00 €
-Taksitler »
26.08.20214* Oteller139,00 €219,00 € 139,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 10 Yaş 119,00 €
-Taksitler »
02.09.20214* Oteller139,00 €219,00 € 139,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 10 Yaş 119,00 €
-Taksitler »
16.09.20214* Oteller139,00 €219,00 € 139,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 10 Yaş 119,00 €
-Taksitler »
07.10.20214* Oteller139,00 €219,00 € 139,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 10 Yaş 119,00 €
-Taksitler »
21.10.20214* Oteller139,00 €219,00 € 139,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 10 Yaş 119,00 €
-Taksitler »
04.11.20214* Oteller139,00 €219,00 € 139,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 10 Yaş 119,00 €
-Taksitler »

1.Ek Bilgiler

EXTRA TURLARIN TOPLAM TUTARI : 70 EURO

REZERVASYON ESNASINDA BÜTÜN EKSTRALARIN ALINMASI DURUMUNDA FİYAT 50 EURO OLACAKTIR..

(OTOBÜSLÜ TURLARDA İSTANBUL’A VARIŞ SAATİ SINIR YOĞUNLUĞU VE GÜMRÜK GEÇİŞLERİNE GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR)

Fiyatlar; Havayollarının 02.01.2020 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
Uluslararası IATA ve HAVAYOLU kuralları gereği gidiş dönüş olarak alınan uçak biletlerinin; gidişinin kullanılamaması durumunda DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ kullanılamaz. Yeni bilet alınması zorunludur.
Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, TATİLİNBURADA.COM ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
Geziye, TATİLİNBURADA.COM rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden TATİLİNBURADA.COM sorumlu değildir.
TATİLİNUBURADA.COM, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
TATİLİNBURADA.COM, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden TATİLİNBURADA.COM ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde TATİLİNBURADA.COM herhangi bir sorumluluk taşımaz.
Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, TATİLİNBURADA.COM geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

2.İptal Şartları

30 gün kalana kadar vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının % 25'i kesilip geri kalanı iade edilir.
30 - 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50'si kesilip geri kalanı iade edilir.
Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100'ünü Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.
İç hat uçak biletlerinin ödeme dönemleri yerel havayollarının belirlediği tarihler hükmünde olması sebebi ile, tur iptali durumunda iade edilecek olan tutardan iptal koşullarında belirlenen gün sınırlarından bağımsız şekilde iç hatlara yolcu için yapılan ödemeler iade edilmemektedir.
Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir.

3.Vize Bilgileri